EN|LT
YAWN: atsitiktinė kultūros kritika Print
Written by Lloyd Dunn   
Tuesday, 09 December 2008 18:31

YAWN: atsitiktinė kultūros kritika buvo Lloydo Dunno redaguotas laikraštis, skirtas 1990-1993 metų Meno streiko veiklai nušviesti bei komentarams, kuriuos formulavo įvairūs “Meno streiko komitetai” tiek Europoje, tiek Šiaurės Amerikoje.

  

YAWN redagavimo tikslas buvo be jokio kritinio perfiltravimo atspindėti bet kurią ir visą spausdintą medžiagą apie Meno streiką (ir panašius veiksmus), kuri tik buvo prieinama tuo metu. YAWN, prasidėjęs kaip atsakas į 1989 metų rugpjūčio mėnesį Glazgo Transmission galerijoje surengtą Plagiarizmo festivalį, buvo leidžiamas dažnai, nors ir nereguliariais intervalais. Jis buvo leidžiamas ir Meno streiko metu ant 216x279 cm dvipusių spausdintų popieriaus lapų. Kartais jis pasirodydavo kaip kitų leidinių priedas.

 

Paskutinis numeris pasirodė 1993 metų kovo mėn. ir buvo skirtas Stewarto Home‘o viso streiko laikotarpio apžvalgai, padarytai Victorijos ir Alberto muziejuje Londone 1993 m. sausio 30 dieną.  Dunn‘as pristatys YAWN laikraščio projekto apžvalgą ir apibendrins jo vaidmenį tam tikros kultūros scenai.  

 

LLOYD DUNN (*1957, Iowa, JAV) yra multimedijinis menininkas šiuo metu gyvenantis Prahoje. Savo veiklą pradėjo 1983 metais su žurnalu PhotoStatic, kurį pats leido, redagavo, ir pats jam nuolat rašė. PhotoStatic  buvo sukurtas kopijavimo mašinai, bet labai greitai prisitaikė prie tuomet (9-ame ir 10-ame dešimtmečiais) suklestėjusios zinų bendruomenės. 1987 m. kartu su Johnu Hecku ir Ralphu Johnsonu jis įsteigė multimedijinę grupuotę Tape-beatles ir pradėjo serijinę garso ir filmo koliažų kūrimą bei jų gyvą atlikimą. Iki šiandien Dunn‘as artimai susijęs su meniniais projektais. 

apie Lloyd‘ą Dunn‘ą
http://en.wikipedia.org/wiki/Lloyd_Dunn

YAWN online
http://yawn.detritus.net/

PhotoStatic Magazine online
http://psrf.detritus.net/