EN|LT
Šiaurės Airijos vaizduotės materializavimo draugija (The Society for the Materialization of a Northern Irish Imagination - SMNII) Print
Written by SPART Action Group   
Tuesday, 09 December 2008 19:18

 

Šiuo metu Šiaurės Airijoje mes ketiname plėsti savo veiklą kaip sukarinta organizacija. Tokiu būdu mes ketiname vykdyti savo SPART aktyvizmą prisidengdami klaidinančia identifikacija su Šiaurės Airijos vaizduotės materializavimo draugija (SMNII). Tokiu būdu SMNII atliks panašų vaidmenį kaip IRA, o SPART Action Group – bus kažkuo panašiu į Sinn Fein: dvi tos pačios monetos pusės – viena vieša, kita slapta. 

 

 

 

 

JUSTIN MCKEOWN (g. 1979 m.) yra menininkas ir performansistas iš Šiaurės Airijos. Savo darbus yra pristatęs Europoje, Š. Amerikoje ir Azijoje. Labiausiai jis yra žinomas kaip Spart veiksmo grupės steigėjas ir aktyvistas.

 

 SPART arba SPART ACTION yra politinis/kultūrinis judėjimas, atsiradęs kažkada apie 2001 metus. Jo šaknys glūdi klasikinio avangardo tradicijoje, bet kartu ir turi principinį bruožą, kuris skiria jį nuo panašių judėjimų – avangardą jis traktuoja kaip žanrą, o ne kaip paveldą. Spart reikšmingas tuo, kad, skirtingai nuo visų kitų XX a. pabaigos – XXI a. pradžios judėjimų, savo veiklą kultūroje suvokia kaip politinę veiklą. Spart nekuria visuomenei viešų spektaklių tarsi atskleidžiančių jai jos pačios problemas – Spart yra įsitikinęs, kad visuomenė jau gerai ir taip žino savo problemas. Vietoj to Spart aktyvistai tiesiogiai konfigūruoja visuomeninius santykius kasdieniniame gyvenime naudodamiesi vyraujančiomis politinėmis priemonėmis. Terminą Spart 2001 m. „nukalė“ Justinas McKeownas. Iš pat pradžių terminas tarsi atspindėjo tam tikrą sporto ir meno hibridizaciją, kurioje sporto patologija derėjo su meno kūrybingumu, ir kurio tikslas buvo sukurti laisvalaikio praleidimo formą, kuri būtų tokia pat laukinė, kaip ir šiandieninis urbanizuotas miestas. Vėliau Spart ideologija vystėsi ir plėtėsi. Plačiau Spart teorijos vidiania sąryšingumai buvo atskleisti 1-ajame Spart manifeste, o trumpai jį būtų galima apibūdinti Spart ir gyvenimo dichotomija:SPART = laisvalaikio politizavimasGYVENIMAS = mano pats geriausias laisvalaikio praleidimo būdas.Spart paprastai rašoma SPART.