EN|LT
8 BADO STREIKO DIENOS - PETERBURGO AKTYVISTAI PROTESTUOJA PRIEŠ ARTIOMO LOSKUTOVO AREŠTĄ Print
Written by Dmitry Vilensky   
Sunday, 07 June 2009 23:12

 

 

  Gegužės 15 d. jaunosios kartos menininkas Artiomas Loskutovas buvo apkaltintas narkotinių medžiagų (marihuanos) laikymu  ir areštuotas savo gimtajame Novosibirske liūdnai pagarsėjusio Vidaus reikalų ministerijos ekstremizmo prevencijos centro (centras E) vietinių pajėgų iniciatyva. A. Loskutovas ir jo rėmėjai teigia, kad policija pati pakišo marihuaną į jo krepšį, kad galėtų inkriminuoti nusikaltimą. Šis menininkas yra vienas pagrindinių taip vadinamos kasmetinės “Monstracijos” organizatorių. Tai renginys kiek primenantis visuotinio flash mobo gatvės fiestą, kurios metu žmonės išeina į gatves su visiškai absurdiškais nieko bendra su politika neturinčiais transparantais bei skanduoja absurdiškus šūkius ar šiaip tekstus. Dėl šių renginių Centras jau senokai nenuleido akių nuo A. Loskutovo. Kaltinimų ikiteisminiam tyrimui pateikimo metu – gegužės 20 d. - paaiškėjo, kad Centras klausėsi A. Loskutovo ir jo draugų telefoninių pokalbių jau paskutinius šešerius mėnesius. Balandžio mėnesį ir per gegužės 1-ąją A. Loskutovas buvo kviečiamas į Centrą „pokalbiui”, o jo tėvams buvo paskambinta ir pranešta, kad sūnus priklauso pavojingai sektai. Šis įvykis kaip ir jo aplinkybės rodo, kad prieš A. Loskutovą ir jo bičiulius Novosibirsko „monstrantus“ pradėta įbauginimo kampanija.

 A. Loskutovo byla sukėlė protestų bangą tarp Rusijos aktyvistų ir menininkų. Per paskutines tris savaites menininkai, aktyvistai ir eiliniai piliečiai surengė visą seriją A. Loskutovą palaikančių piketų ir protesto akcijų. Vienas iš išskirtiniausių – kelių Peterburgo menininkų bado streiko pleneras. Menininkai apsigyveno tiesiog parke priešais miesto rotušę ir tapė paveikslus, kuriuose vaizduojamos brutalios policininkų represijos prieš Rusijos visuomeninius aktyvistus ir kairiųjų pažiūrų menininkus. Bado streikininkai iškėlė tris reikalavimus. Pirma, jie reikalauja kriminalinio tyrimo dėl jaunų anarchistų suėmimo per gegužės 1 d. eitynes, nors jie dalyvavo legaliame renginyje. Antra, jie reikalauja ištirti Centro E veiklą visos Rusijos mastu. Ir galiausiai trečia – reikalauja, kad A. Loskutovas būtų išlaisvintas. 

Peterburgo bado streikas sukėlė didelį rezonansą tiek internetinėje, tiek korporacinėje Rusijos žiniasklaidoje, o ypač televizijoje. Kviečiame visus prisijungti su palaikančiomis protesto akcijomis birželio 9 d. – dieną prieš A. Loskutovo bylos nagrinėjimą Novosibirsko vietos teisme.  

Smūgis vienam – smūgis visiems! Laisvę Artiomui Loskutovui!

Daugiau apie šį įvykį:


http://chtodelat.wordpress.com/2009/06/04/free-artem-loskutov/

http://www.demotix.com/news/artists-hunger-strike-drags-international-economic-forum-looms